» جستجوی فرش براساس رنگ » لیست بروز قیمت فرش مشاوره و پشتیبانی : 03154759315 - 09137907727

خرید فرش 1200 شانه

ویژگی های فرش مدرن چیست؟

انواع فرش مدرن و ویژگی آن ها

فرش های ماشینی کفپوش هایی هستند بی نظیر و بی همتا از بدو تولید بسیار مورد استقبال خریداران بوده اند. این فرش‌ها را می‌توان به لحاظ ظاهری و طرحی که بر روی آنها نقش می بندد به دسته های مختلفی تقسیم بندی کرد. دسته هایی در انواع فرش های کلاسیک، فرش های سنتی و فرش های مدرن. آنچه در این مقاله موضوع مورد بحث ما واقع شده است فرش های مدرن هستند. در این مقاله سعی داریم به معرفی انواع فرش های مدرن و چیستی این فرش ها بپردازیم.

ویژگی های فرش مدرن چیست؟
بیان تفاوت فرش های مدرن با دسته کلاسیک و سنتی می‌تواند در امر شناخت فرش های مدرن یاری دهنده باشد؛ چراکه در کل، فرش های مدرن بر اساس ظاهری با توجه به ویژگی‌های آن شناخته می‌شوند. در یک تعریف مختصر و کامل می توان محصولات مدرن را چنین تعریف کرد: فرش های مدرن محصولاتی هستند که دارای نگاره های ساده و خلوت و عمدتاً در رنگ های روشن تولید می شوند. ذهن خلاق طراحان هنگام آفرینش طرح فرش های فانتزی به سراغ اشکال هندسی رفته و تمام نگاره های بافته شده و روی فرش های مدرن از خطوط ساده شکل های ابتدایی و ایده های اولیه به وجود آمده اند.
فرش های ماشینی مدرن ساده بسیار مورد استقبال جوانان نوجوانان و صاحب خانه هایی هستند که علاقه‌مند دکوراسیون خانه خود را به سبک و سیاق اروپایی و غربی چیدمان کنند.
انواع سبک دکوراسیون های فانتزی و مینیمال مورد استقبال صاحب خانه های جوان قرار گرفته است با یک خط فرش مدرن تکمیل می‌شود تفاوت فاحشی بین فرش های مدرن با فرش های کلاسیک و سنتی است و همین تفاوت موجب شده فرش های مدرن تا این حد مورد استقبال قرار گیرند.
با این شرایط و با این حجم از استقبال فرشهای ماشینی بد نیست در ادامه به سراغ بررسی چیستی فرش های مدرن و انواع آن برویم تا بیشتر با این فرش ها آشنا شویم.

انواع فرش مدرن و ویژگی آن ها
مهم ترین ویژگی فرش فانتزی مدرن طراحی متفاوتی است که نسبت به فرش های کلاسیک و سنتی دارند. برای تشخیص این تفاوت نیازی نیست شما متخصص بازار فرش ماشینی باشید چرا که این تفاوت ها با اولین نگاه کاملاً واضح هستند. برای آنکه به تفاوت پی ببرید چشمانتان را ببندید و در ذهن خود یک تخته فرش ماشینی مناسب برای اتاق کودک را با طرح های کودکانه و فانتزی در رنگ های شاد و روشن با یک تخته فرشی که به کمک نگاره های پر پیچ و خم و اصالت آریایی زینت بندی شده است مقایسه کنید خواهید دید این دو تخته فرش چقدر با یکدیگر تفاوت دارند.
از مهم ترین انواع فرش های ماشینی فانتزی می توان به فرش های کودکانه اشاره کرد علاوه بر آن فرش های پرز بلند، گلیم فرش ها، فرش های ترک و وینتیج از پرمتقاضی ترین فرش های مدرن هستند.
همان طور که می دانید برندها و کارخانه های نامی و قدرتمند از جمله گروه تولیدی فرشیما به خوبی توانسته‌اند در طول چند سال گذشته بازاری بسیار بزرگ را به وجود آورند و بازاری که از آن تحت عنوان دنیای فرش های ماشینی یاد می شود.
جالب آن است که بدانیم فرش های مدرن به عنوان یکی از شاخه های فرش های ماشینی خود بسیار گسترده است و انواع متعددی را شامل می شود. اینکه خریداران کدام یک از انواع فرش های ماشینی مدرن را انتخاب کنند موردی است که باید با توجه به ویژگی‌های فرش و کاربرد فضای مورد نظر بررسی شود. برای مثال فرش های پرز بلند مدرن برای اتاق خواب ها و گلیم فرش های مدرن بیشترین تناسب را برای پنج شدن در فضای آشپزخانه دارند بدین ترتیب نمی توان نوع خاصی از فرش های مدرن را به عنوان بهترین یا بدترین معرفی نمود و انتخاب بهترین نوع فرش مدرن بسته به سلیقه و نیاز خریداران معرفی می شود.

ویژگی مهم و قابل توجهی که فرش های مدرن دارند قیمت ارزان در مقایسه با فرشهای سنتی و کلاسیک است عموماً فرش های مدرن در طرح های ساده البته زیبا تولید می‌شوند که این سادگی هزینه نهایی تولید یک تخته فرش مدرن را بسیار کمتر از فرش های دیگر کرده است از سوی دیگر الیاف مورد استفاده در بافت این فرش ها هم ارزان قیمت تر نسبت به الیاف فرش های دیگر از جمله الیاف خاصی مانند ابریشم و الیاف با کیفیتی مانند آکریلیک هستند.
این موارد در کنار موضوع جذاب خرید آنلاین فرش های ماشینی موجب شده تا ما به عنوان خریدار آگاه نسبت به انواع روشهای خرید فرش های ماشینی را از فروشگاه اینترنتی فرشیما در ارزان ترین حالت ممکن و بیشترین کیفیت تهیه کنیم. تنوع بی نظیر فرشیما بی شک دست ما را در انتخاب و خرید باز گذاشته و کمی دقت و گاهی خواهد توانست انتخابی فوق العاده رقم بزند.
با وجود آنکه تنها چند سال از تولید اولین فرش ماشینی مدرن می‌گذرد اما محبوبیت این فرش‌ها مثال زدنی است. حجم بالای تقاضای فرش های ماشینی مدرن کاشان نشان از آن دارد که این محصولاتت به خوبی مورد استقبال مشتریان قرار گرفته اند و جای خالی فرش های مذکور در خانه ایرانیان حس می شده است هنجارشکنی در فرش های مدرن از اختلاف نگاره ها واضح هست و همین ریسک تولید در طرحی متفاوت است که خلاقیت طراحان کاشانی را به رخ می کشد.
فرش های ماشینی مدرن در عین سادگی بسیار تخصصی هستند و نباید از کارخانه‌های بی نام و نشان و برندهای غیر معروف انتظار ارائه فرش های ماشینی مدرن را در کیفیت عالی و زیبایی بی نظیر داشت چیدمان رنگ ها و طرح ها در فرش های مدرن بسیار مهم است، اینکه طراحان بتوانند با چندین نگاره ساده زیبایی بی نظیری خلق کنند کار را بسیار دشوار ساخته است موجب شده اندکی بی‌دقتی در ارائه نگار و رنگ فرش را از بی‌نظیر بودن ساقط کند.

فرش ماشینی کاشان
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  چگونه اعتماد کنیم؟
•  بهترین کیفیت فرش
•  بهترین قیمت فرش
•  پشتیبانی 24 ساعته
•  شرایط بازگشت کالا
•  راهنمای خرید فرش