» جستجوی فرش براساس رنگ » لیست بروز قیمت فرش مشاوره و پشتیبانی : 03154759315 - 09137907727

خرید فرش 1200 شانه

راهنمای انتخاب طرح فرش

انتخاب طرح فرش

امروزه خریداران به راحتی در انتخاب طرح فرش در میان تنوع بالای این محصولات در فروشگاه ها به ویژه فروشگاه های اینترنتی که امکان مشاهده عکس فرش را دارا است می توانند به فرش دلخواه خود در میان هزاران طرح دست یابند. اما قبل از انتخاب طرح باید به این موضوع توجه داشته باشند که برای دکوراسیون منازل خود چه سبکی از طراحی را در نظر دارند تا بر اساس آن و توجه به هارمونی رنگی مورد استفاده بتوانند به بهترین انتخاب دست بزنند. مسلما سبک طراحی دکوراتیو منازل چه به سبک مدرن باشد چه به سبک کلاسیک و سنتی انتخاب متفاوت را برای کف پوش منازل به همراه خواهد داشت. به همین منظور فروشگاه فرشیما به عنوان یکی از معتبر ترین تولیدکنندگان و عرضه کنندگان انواع فرش کاشان با گروه کارشناسی خود دست نوشته زیر را مهیا نموده است تا شما را در باب انتخاب زیباترین طرح فرش ماشینی که متناسب با دکوراسیون شما باشد آگاهی شما را ارتقا بخشد. به همین منظور با مطالعه آن به راحتی می توانید به راهنمای انتخاب طرح فرش دست یابید.

راهنمای انتخاب طرح فرش
همان طور که در بالا نیز به آن اشاره شده است فرش های ماشینی به طور کلی در دو دسته بندی فرش های کلاسیک و سنتی و یا فرش های مدرن و فانتزی در بازار فرش یافت می شوند که معمولا طرح های کلاسیک از نقش و نگاره های ریز و شلوغ برخوردار است. این نمونه از فرش ها در شانه و تراکم های مختلفی بافت می شوند که تراکم های بالای بافت این محصولات را به عنوان فرش دستبافتگونه معرفی می نمایند. محصولاتی که به صورت فرش 1500 شانه تراکم 4500، فرش 1200 شانه تراکم 3600، 1000 شانه تراکم 3000 و یا فرش 700 شانه بافته می شوند.
طرح هایی که در بافت این نمونه از فرش های کلاسیک و سنتی به کار می رود متنوع می باشد و از مزیت آن رنگ بندی های زمینه این محصولات است که انتخاب این فرش ها را با ست نمودن با مبلمان و پرده ها و سایر اکسسوری های منازل امکان پذیر می نماید. از ویژگی های این طرح فرش های کلاسیک می توان به کار گیری نقوش فرش ساده یا فرش شلوغ را مطرح کرد که توسط طراحان خبره برای پاسخگویی به نیاز هر خریدار تولید می گردد و سبب می گردد تا در چینش دکوراتیو با در نظر گرفتن فضای باز و خلوت به انتخاب فرش طرح شلوغ و در فضا های شلوغ با وسعت کم از مدل فرش طرح خلوت استفاده نمایند.
از نمونه طرح های بافت این محصولات کلاسیک و سنتی می توان به فرش های طرح افشان، فرش طرح ترنج، فرش خشتی، فرش طرح ماهی، شکارگاه، باغ ارم، حوض نقره، بهشت و ... اشاره داشت.
هر یک از طرح های معرفی شده در بالا به عنوان یک فرش کلاسیک و سنتی از ویژگی هایی برخوردار هستند که با در نظر گرفتن راهنمای انتخاب طرح فرش می توان به انتخاب آن برای فضای منازل دست یافت.
به طور مثال در فرش های طرح افشان که در مدل های مختلفی هم چون فرش افشان اسلیمی، افشان گل ریز، افشان شاهان و ... ارائه می شود بیشتر برای سبک منازلی استفاده می گردد که دارای فضای کوچک و تنگ هستند. معمولا بیشترین تقاضای خرید مربوط به این دسته فرش های ماشینی به سبب آپارتمان نشین شدن و کوچک شدن فضای خانه ها می باشد. این طرح فرش از دسته طرح های کلاسیکی به شمار می رود که انتخاب و استفاده از آن برای فضا های مدرنیته و امروزی نیز امکان پذیر است.

فرش ترنج دار از دیگر مدل های فرش کلاسیک می باشد که با ترنجی که در شکل های مختلف با سایز های کوچک و بزرگ می باشد، طراحی شده است. بهترین گزینه برای فضا های کلاسیک و سنتی انتخاب طرح فرش لچک ترنج خواهد بود که از قدمت طراحی دیرینه نیز برخوردار است.

دیگر طرح بافت فرش های کلاسیک، طرح فرش خشتی خواهد بود که از خشت های مربع یا مستطیلی شکل که داخل آن با گل یا اشکال مختلف پوشش داده می شود، تولید می گردند. این طرح فرش ماشینی نیز از دسته فرش های کلاسیکی محسوب می گردد که استفاده از آن در دکوراتیو مدرن نیز امکان پذیر می باشد. شلوغی طراحی این فرش سبب شده تا انتخاب این محصول برای فضا های کوچک با اکسسوری های خلوت بیشتر استفاده شود.

اما گاها انتخاب طرح های شلوغ سنتی و کلاسیک به سبب استفاده چندین سال از یک فرش چشم بیننده را خسته می نماید که این موضوع سبب شده تا تقاضا در خرید طرح فرش به سمت فرش های مدرن برود. فرش های مدرن یا فانتزی از طرح های به روز و امروزی برخوردار هستند و معمولا بیشترین تم رنگی آن ها رنگ های خنثی می باشد که استفاده از آن را برای هر هارمونی رنگی در دکوراسیون امکان پذیر می نماید. این دسته از فرش های ماشینی نیز دارای انواع مختلفی هستند که در باب طرح های آن می توان به طرح فرش وینیتج، طرح فرش چهل تیکه، فرش ترک، گلیم، گبه فرش و ... اشاره داشت.

استفاده از طرح فرش وینیتج که طراحی آن به سبک قالی های عتیقه کهنه می باشد و فرش چهل تیکه که به نوعی طراحی آن به سبک طرح فرش خشتی می باشد ولی در خشت های آن گل و بوته نیست در این دسته از محصولات را می توانید علاوه بر دکوراسیون های مدرن و امروزی در دکوراتیو های کلاسیک نیز استفاده نمایید.

نکات مهم در انتخاب طرح فرش ماشینی
حال که با مباحث لازم در باب راهنمای انتخاب طرح فرش آشنا شده اید نوبت به آن رسیده تا به چند نکته در این زمینه در خرید توجه نمایید که در زیر به آن اشاره شده است:
- گاها فضا های بزرگ منازل شما انتخاب و خرید فرش را برای شما سخت می نماید. انتخاب چندین فرش با یک طرح برای پوشش فضا  یکی از سبک های قدیمی است که گاها مورد استفاده قرار می گیرد ولی طراحی مدرنیته دکوراسیون ها در این منازل برای انتخاب فرش بهتر است به شکل مرزبندی فضا ها با استفاده از طرح های مختلف فرش صورت گیرد که زیبایی خاصی را برای محیط به همراه دارد. به طور مثال استفاده از فرش طرح کلاسیک برای قسمت پذیرایی و استفاده از طرح های فرش مدرن و وینتیج برای قسمت های غذا خوری می تواند یکی از بهترین گزینه های برای مفروش ساختن منازل باشد.

- برخلاف گذشته امروزه کمتر کسی برای زیر فرش از موکت استفاده می نماید و بلکه بیشتر کف پوش ها به شکل پارکت یا سرامیک می باشد که انتخاب آن با در نظر داشتن این که فرش انتخابی شما فرش طرح شلوغ است یا خلوت باید صورت گیرد. معمولا برای انتخاب فرش با طرح شلوغ از رنگ موکت یا سرامیک های روشن و ساده استفاده می نمایند.
- برای انتخاب طرح فرش اتاق خواب بهتر است طرح های مدرنتیه را انتخاب نمایید. زیرا اتاق خواب یکی از فضا هایی است که با اکسسوری های فراوان  پوشش داده می شود و استفاده از طرح های شلوغ یا کلاسیک هارمونی اتاق را به هم می ریزد.
- قبل از طرح فرش دقت نمایید تا محصول انتخابی از کیفیت بالا برخوردار باشد. زیرا طرح های بافت فرش موقعی جلوه پیدا می نمایند که با بهترین نوع الیاف هم چون آکریلیک هیت ست شده بافته شوند.

خرید طرح فرش جدید
با توجه به راهنمایی های لازم در جهت انتخاب طرح فرش در زمینه خرید طرح فرش جدید شما می توانید انواع طرح فرش کلاسیک و سنتی و طرح های مدرن و مختلف فرش را که در دسته بندی های متنوع در فروشگاه فرشیما ارائه می گردد را با قیمتی ارزان و کیفیتی بالا تهیه نمایید. شما با مراجعه به وب سایت اینترنتی فرشیما می توانید در دسته بندی های مختلف به طرح فرش دلخواه خود با مقایسه با طرح های دیگر فرش به همراه عکس رنگ بندی های مختلف طرح فرش به همراه مشخصات و توضیحات مربوط به آن دست یابید.
در باب قیمت می توان فروش مستقیم به شکل حضوری یا آنلاین و نبود دلالان را مطرح نمود که منجر به فروش فرش با قیمت تولیدی می گردد  و در زمینه کیفیت می توان ارائه گارانتی از سوی فروشگاه فرشیما را بیان نمود که تضمینی برای کیفیت فرش خریداری شده می باشد.

فرش ماشینی کاشان
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  قوانین و مقررات
•  شیوه های پرداخت فرش کاشان
•  شرایط بازگشت کالا
•  شماره حسابهای فرشیما
•  پشتیبانی 24 ساعته
•  ضمانت اصل بودن کالا